Precyzyjne nawożenie

W czasach niskich cen skupu zbóż w przeciwieństwie do stale rosnących cen nawozów należy zastanowić się nad poszukaniem oszczędności. Od kilku lat światowym trendem staje się precyzyjne nawożenie – jedna z podstawowych składowych rolnictwa precyzyjnego które pozwala na znaczącą redukcję kosztów (nawet do 25%*) poniesionych na nawozy przy równoczesnym zwiększeniu plonów.

Proponujemy Państwu kompleksową usługę wdrożenia precyzyjnej aplikacji nawozów z wykorzystaniem map zmiennego dawkowania (VRA) przygotowanych w oparciu o wykonane przez nas wcześniej próby glebowe i analizy gleby.

Korzystając z naszej usługi nie muszą ponosić Państwo kosztów zakupu drogich maszyn i oprogramowania, nie ma także potrzeby szkolenia z ich obsługi Państwa pracowników. Całość wykonywana jest z wykorzystaniem naszego sprzętu począwszy od przeprowadzenia poboru prób glebowych, badania gleby, aż do opracowania planu nawozowego i precyzyjnej aplikacji nawozów z wykorzystaniem technologii GPS i map zmiennego dawkowania VRA.

* procent uzależniony jest od wyników uzyskanych po badaniach i analizie prób glebowych

 • Precyzyjne nawożenie z AXIS 50.1
 • Precyzyjna aplikacja nawozu VRA
 • Precyzyjne nawożenie

Pozostałe usługi

 • PRÓBY GLEBOWE

  PRÓBY GLEBOWE

  Kompleksowa usługa z myślą o średnich i dużych gospodarstwach. Pobór prób glebowych, analiza chemiczna, mapy zasobności.

 • DORADZTWO NAWOZOWE

  DORADZTWO NAWOZOWE

  Dla otrzymania jak najlepszych wyników nawożenia poza badaniem gleby na której planujemy uprawę konieczna jest także wnikliwa analiza otrzymanych danych.